| Mariavasile a întrebat:

Ajutor, pisicuța mea în vârstă de o lună vomită o spumă albă, a mâncat doar lapte praf de pisică, o feliuță de salam si puțin lapte de vacă

5 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Hmm... Unui copil de... să zicem 8-9 luni îi dai jumătate de baton de salam? Căci, sper, cam cu asta este echivalent.

| alina2k18 a răspuns:

De ce ii dai salam unui pisoi de 1 luna?
Daca e pe lapte, tine-l pe lapte.
Carnita fiarta cel mult, tocata marunt si bobite + mancare umeda pentru pisici cand termina cu laptele de tot.

| Începătorul988 a răspuns:

Nu ii mai da salam. Da-i dupa 3luni. Da-i hrana umeda de pisicii, confotm varstei ei/lui.

| Kat29 a răspuns (pentru Începătorul988):

Salamul nu are nici o vine, nu va alarmati asa ca nu i-a dat otrava. Este adevarat ca nu este indicat sa i dai, dar nici nu l face sa vomite.

| Kat29 a răspuns:

Are viermișori, du o la veterinar sau dai 1/4 de tabletuta pentru paraziti interni