Întrebare recomandată | MarcŞiAtât a întrebat:

Pisicuta mea in varsta de 1 an si jumatate vomita de vreo 4-5 zile (la inceput de 4-5 ori pe zi, acum de 1-2 ori). Elimina doar mancarea ingerata sau acea spuma galbuie (nu vad ghemele de par, dar ea e alba). In acelasi timp, are diaree (de culoare maro inchis ), este apatica si nu suporta sa fie atinsa (nici macar pe burtica). Stiti cumva ce ar putea sa aiba?

46 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Are neaparat nevoie de un veterinar! Ce mai astepti? Simptomele sunt foarte grave.
Pisica, in interior are organe ca si noi oamenii. Ceva ...acolo... inauntru, un organ nu mai functioneaza!
Nu mai astepta, pana se mai poate face ceva!
Este o urgenta medicala!

| LolaLollita a răspuns:

Mergi cu ea la veterinar! Nu risca viata ei incercand sfaturi de la persoane care doar isi dau cu parerea. Maine e luni, sunt deschise cabinetele. Fa-ti putin timp.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai medicul veterinar poate știi în urma unui control medical.
Pa, pa.

| Jorge_Dache_1994 a răspuns:

Baga-ifurtunul de la dus pe gura si da drumul la ambele robinete la maxim! Niste spalaturi ii va face bine laughing

| ionghidonHD a răspuns:

La fel am patit si eu. sunt convins 50% a mancat ceva otravit.in cantitate mica. Totusi du-te la un veterinar.Pa.pa

| AndreeaCF a răspuns:

Si ce mai astepti? Du-te cu ea la veterinar daca vrei sa mai aibe sanse sa traiasca. Sunt cabinete non-stop exemplu: SpeedVeet.ro...sau AlegriaVet.ro...sau mai cauta tu pe Google alte cabinete. Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat
| andiandrada2000 a răspuns:

Si mie imi facea asa catelu si a sfarsit sa moara. dul la veterinar

| 13424252525 a răspuns:

Duo la veterinar :d

| Seby80 a răspuns (pentru Jorge_Dache_1994):

Si tie ti-as face la fel. Tot un animal esti si tu!

| Blackseid a răspuns:

Nu te speria nu e otrava :0 era mort din prima zi.Are paraziti sigur se trateaza cu medicamente si injectiiwinking

| dragos9234 a răspuns:

Si tu esti atat de inconstient incat nu o duci la veterinar?

| DarkBlood32 a răspuns:

Pai du-o la veterinar.tongue

| mikey06982 a răspuns:

Deci,nu mai sta sa citesti chiar toate raspunsurile, nici nu sta mult pe ginduri, duo la un veterinar...vai ce jale imi e(((

| Katakimiku a răspuns:

Are apendicita laughing.
Nu stiu, du-te cu ea la veterinar.

| Chαяtreux a răspuns:

Poate ţi-a otrăvit-o cineva. aşa a păţit şi pisica mea. prima dată şi-a revenit singură, apoi a otrăvit-o iar la o săptămână şi a murit. Dă-i lapte acru, iaurt, du-o la un veterinar.

| Roxuts_Ureniuc_1995 a răspuns:

Cred ca are limbirici, mai bine du-l la medic! happy

| alexandru556 a răspuns:

Cheama veterinarul

| Hash001 a răspuns:

E pe moarte.

| aladinbeci a răspuns:

Du-o imediat la veterinar, Marc. Sper ca pisicuta ta sa redevina pe deplin sanatoasa.

| meoww a răspuns:

Asa era si cainele meu, nu manca si vomita orice chiar si apa, avea diaree si dupa ce a vomitat toata mancarea vomita o spuma alb-galbuie..am duso la veterinar (in stare grava) si s.a dovedit ca are parvovoroza nu stiu daca se poate face si la pisici dar a fost pentru ca nu i.am gacut vaccinurile necesare..deci du/ti pisica la veterinar sau la un spital de animale cat de repede posibil pentru ca daca vomita tot o sa aiba nevoie de perfuzie dau cv..BAFTA!

| brylu67 a răspuns:

Saracuta pisica...Du-te cu i-a la veterinar

| BoBoRooBo a răspuns:

Du-te cu pisica la veterinar

| MarinelTimidul a răspuns:

Animalule, jegule! Biata pisica... de ce nu o duci la veterinar? ai lasat-o timp de 5 zile sa sufere?

| AndraCraiova a răspuns:

Acelasi lucru mi s`a intamplat si mie, doar ca eu am catel si am dus`o urgent la doctor, diagnosticul a fost ca mirosise ceva otravit deoarece avea nasul umflat si la cateva zile o prietena a mamei ne-a sugerat ca in datiile urmatoare sa ii dam albus cu otet, dar mai bine ai consulta un doctor

| alllissssa a răspuns:

E o problema foarte intalnita la puii de pisica.Si mie mi s-a intamplat la fel.Am fost la veterinar si mi-a spus ca este o problema la stomac care nu ii functioneaza corespunzator si ca nu se poate face nimic(din nefericire)...dar poate cine stie la tine poate avea altceva...

| catalindd a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie dar nu te ingrijora...du-te cu ea la veterinar sa ii dea medicamente si sa ii faca injectie si e sanatoasa.

| alessia95 a răspuns:

Fugi cu ea la doctor ca nu e de bine.

| Hyunakim a răspuns:

Duo la un medic veterinarca daca o maii tii mult asa cine stie ce s-ar putea intampla...happy

| AaNdYy a răspuns:

Du-te la veterinar... cat mai repede