| Priap a întrebat:

Pitbull sau boxer? care este mai periculos

4 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Depinde ce intelegi prin periculos.Boxerul e mai mare si mai musculos.Boxerul mascul bate orice caine, daca e crescut bine, nu sa-i numeri coastele.Al meu a aruncat un pit pe o masina-si avea doar 7 luni atunci.

| DenissaRoxana a răspuns:

Mie imi place boxer-ul..si nu pentru ca este agresiv, ci pentru comportament si aspect. De exemplu: daca cineva te ataca oe strada, el o sa sara sa muste..ca sa te apere. Dar asta este valabil la orice caine, au ei instinctul sa isi apere stapanii.
Insa, nu stiu la ce te gandesti tu cand auzi cuvantul 'periculos'!

| kwonhani a răspuns:

Amandoua rase sunt foarte periculoase, deoarece sunt cainii de lupta! Nu stiu exact care este cel mai periculos, dar pe strada unde stau eu aproximativ toti vecinii au cainii boxer, si ei zic ca sunt mai periculosi decat pitbull! Dar, ce om nu si-ar lauda rasa cainelui sau! Sper ca te-am ajutat! happy

| edodo a răspuns:

Pitbull.