| Ionut_Bucur_1985_drSc a întrebat:

Salut.Sunt nou pe aici vreau sa imi iau si eu un caine corcitura de pitbull cu boxer si as dori niste sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Mondo a răspuns:

Uhh laughing Prietene. corcitura de pitbul cu boxer? O alege destul de periculoasa dupa mine. Daca il ei de mic de la 5-6 saptamani poate sa reusesti ceva, dar trebuie sa fi constient de faptul ca este foarte periculos, foarte puternic. Nu ai voie sa il plimbi decat daca ai peste 18 ani si doar cu lesa/bodnita/zgarda ( este lege, daca nu sunt toti accei termeni animalul poate fi confiscat si posesorul sau amendat drastic) Eu am 1 Rottweiler de 2 ani, rasa pura. L-am crescut de mic de la 5 saptamani, iti pot spune ca cu mine este. painea lui dumnezeu, niciodata nu m-a muscat/zgariat/maraiat, dar in prezenta altor caini cu care nu a mai intrat in contact se cam supara ca il cam sacaie, vin toti pe langa el si pana la urma incepe si face urat. Daca chiar achizitionezi un asa animal retine accest amanunt, sa fie pui! neaparat! Altfel sa-r putea sa te manance big grin Un asemenea animal are nevoie de foarte foarte multa atentie si foarte multa iubire. Daca nu ii poti acorda macar 3-4 ore pe zi mai bine te lipsesti. Macarea pana in 5-6 luni sa fie RoyalCanin, mai scumpa dar ii asiguri o crestere perfecta Blana, dinti totul. Apoi poti sa il lasi pe mancare mai ieftina. Incearca de mic sa il lasi sa socializeze cu alte animale si cu alti oameni, pentru a se obisnui, SI pe la varsta de 8-9 luni, nu ar strica vreo 3-4 saptamani de dresaj. Stima

| Ionut_Bucur_1985_drSc explică (pentru Mondo):

Hmmmm nici nu stiu ce sa mai zic! Cainele inca nu l-am luat este mic! Peste o luna!

| Mondo a răspuns (pentru Ionut_Bucur_1985_drSc):

Cainele pe care vrei tu sa il ei este un caine frumos si cat de cat destept. Atata timp cat e mic ia-l cu cel mai mare drag. Dar ai grija mare cu el. obisnuieste-l cu oameni si cu alte animale de mic. ofera-i atentie si iubire cat cuprinde, astea sunt condiitile care trebuie sa le aiba un caine pentru a fi bun si pentru a reactiona corect. Niciodata! Dar niciodata! Sa nu fi mai jos decat cainele! Practic vorbind! De exp tu stai in pat sau lungit si el vine deasupra ta. NU! IN NICI UN CAZ! In momentul ala el crede ca iti este superior. Deci ai mare grija! Mult succes cu el. Stima.

| Ionut_Bucur_1985_drSc explică (pentru Mondo):

Multumesc!

12 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Dar de ce vrei corcitură ci nu rasă pură? Apropo, în ce oraş stai?

| Ionut_Bucur_1985_drSc explică (pentru Crucified):

In Slobozia!
Pai nu am avut de unde sa iau si daca tot am avut un prieten mi l-a dat cu 50 de lei

| Crucified a răspuns (pentru Ionut_Bucur_1985_drSc):

Aaa

| PasDeNom a răspuns:

Nu sunt sigura ca Pitbull e gay, dar se poate aranja. Cunosc un boxer frumusel ii fac lipeala cu Pitbull, da-mi adresa ta si ti-l trimit.

| Ionut_Bucur_1985_drSc explică (pentru PasDeNom):

Ce?

| PasDeNom a răspuns (pentru Ionut_Bucur_1985_drSc):

Poftim...
Imi bateam joc de tine, atat! ^.^
Sper ca nu esti pacifist...

| Simon_Darius_1999 a răspuns:

Omule pittbul cu boxer chiar nu vrei altceva de la raspunsul detaliat a lui mondo cred ca iti dai seama ca nu o sa fie numai dulceata dar daca asa vrei tu daca te mananca noi ti-am zis, daca nu felicitari l-ai crescut bine si are dreptate mondo daca nu ili iei de pui poti sa cumperi sicriu[pentru ori ce eventualitate].Dar tutusi iti zic ca faci o alegere''periculoasa''

| Mihaiadads1121132 a răspuns:

Mai amice eu zic sa apelezi la un om batran cu cap, cum ar fi tatal tau care este un om destept, are si cielo ala te ajuta el! Apeleaza la el! Am vorbit eu cu elhappy

| Ionut_Bucur_1985_drSc explică (pentru Mihaiadads1121132):

Ba du-te dracul ma! Cocodierule!