| Alloneforever a întrebat:

Pot folosi picături pentru ochi uman la pisica?

Răspuns Câştigător
| iChristiaN47 a răspuns:

În mod clar nu! Sunt substante diferite folosite pentru ambele produse plus ca anatomia ochiului uman este diferit fata de anatomia ochiului unei pisici!

Daca vei folosi un astfel de produs probabil vei cauza iritatii, disconfort, probleme pe termen scurt ale vederii pisicii.

Indicat ar fi sa cumperi picaturi dedicate regnului animalier.

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu e indicat, ar fi mai util dacă te duci la un medic veterinar cu pisica.

| Sofer a răspuns:

Cauta picături pentru pisici.

| Felys a răspuns:

Ochiul este un organ sensibil, nu cred ca iti doresti sa intample ceva rau.Animalele au altfel de adn si au nevoie de substante diferite in cantitati diferite, parerea mea e sa nu te risti sa ii pui in ochi ce ai prin casa.Mergi la farmacie veterinara si intreaba acolo cu ce iti poti ajuta prietenul blanos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru pisicuta exista Beaphar Oftalm Remover 50 ml, e 28 lei.