| anonim_4396 a întrebat:

De curand m-a zgariat pisica mea langa ochi si acum ochiul e rosu, nu foarte tare. Cu ce imi recomandati sa ma dau sa imi treaca? Este buna crema de galbenele? Daca nu ce picaturi imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| VelaJohnny a răspuns:

Intreaba farmacistul de asta, si fuga la doctor! E ochi, ti-ai pierdut vederea ti-ai pierdut lumina vietii...o sa ai o viata nasoala dupa

| XRoyaL a răspuns (pentru VelaJohnny):

A intrebat mama mea la farmacie si mi-a recomandat sa ma dau cu crema de galbenele.

| VelaJohnny a răspuns (pentru XRoyaL):

Pe ochi? Nu stiam ca se aplica si acolo thinking Mă, cel mai sigur suna un doctor, trebuie sa ai de familie, sau daca nu astepti pana luni. Am auzit ca laptele e bun pentru asa ceva, mi-am adus aminte de o vecina ca avea probleme, parca a fost intepata cu un ac sau ceva thinking eram mic pe atunci nu-mi mai amintesc clar. Oricum mama tocmai o nascuse pe soramea si avea lapte, si a apelat la mama pentru lapte sa ii puna pe ochi laughing vezi sa fie natural daca vrei sa incerci

| Holy2010 a răspuns:

In nici un caz nu pune crema de galbenele langa ochi. Nu e facuta pentru asa ceva. Pastreaza zona curata. Poti sa te speli cu sapun antibacterian si daca nu se inroseste, inflameaza, nu supureaza...nu mai ai nevoie de absolut nimic decat de timp pentru vindecare.

| llg a răspuns (pentru Holy2010):

Dar ochiul deja e rosu... ma indoiesc ca e doar iritat. Ar trebui sa mearga la medic.

| XRoyaL a răspuns:

Mai astept raspunsuri.