| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa ti un caine de casa afara?

9 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca nu ai alta solutie, da, insa ti-as recomanda sa ii faci un culcus undeva mai ferit de frig deoarece a fost invatat cu caldura din casa. Ar fi bine si sa te joci des cu el pentru a nu se simti abandonat. Cu timpul se va obisnui!

Shin
| Shin a răspuns:

Da' ce inseamna animal de casa? Poate sa traiasca doar in casa?! Eu n-am mai auzit de asa ceva... Caine care sa nu traiasca afara?
Shinwinking

| Bishop a răspuns:

Normal laughing, doar nu e arestat la domiciliu, si trebuie si el plimbat la aer curat.

| EUSIATIT a răspuns:

Da dar sa stii ca nu va trai mult daca il si legi nu are zile multe pentru ca e invatat la caldura si liber, daca il legi o sa se spinzure singur si cu frigul... o sa raceasca pentru ca nu e obisnuit. asta este daca ai ales sa l dai afara,,

| andi a răspuns:

Da, de ce nu... poti si pe casa, dar nu e asa indicat

| Carouri a răspuns:

Depinde:
Daca a fost tinut in casa si tu il lasi in toiul iernii afara nu va rezista.
Daca are blana scurta.

Sfatul meu: tine-l in casa iarna iar din primavara lasa-l afara sa se obisnuiasca cu schimbarile de temperatura, asa isi va face anticorpii si isi va schimba blana cand va veni frigu.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Da. dar daca o sa moara cumva de frig? incearca fa-i acolo culcusul bine bine aranjat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca da...la inceput o sa ii fie mai greu... dar o sa se obisnuiasca cu ideeahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde rasa. dar dc ti ai luat caine. daca nu l poti tine in casa...mai ales ca acum vine figu. daca raceste.si moare. o sa te simti bine?