| anonim_4396 a întrebat:

RASPUNS URGENT!
Am un caine lup, in varsta de 3 luni (femela). De obicei e vesela si jucausa, dar azi nu stiu ce a avut, dar a fost foarte moale si nu a vrut sa manance nimic. Apoi am vazut ca a vomat ceva, ca un fel de spuma. Am dus-o la veterinar, el i-a dat cateva injectii, iar apoi s-a simtit bine, ba chiar s-a jucat cu cainele vecinilor. Dar apoi a inceput din nou sa fie moale si sa vomite, iar acum am bagat-o in casa, o tinem la caldura.Se poate sa fi mancat sau sa fi baut ceva ce nu i-a picat bine? Voi ati mai patit asa ceva cu cainii vostri? Cand se va face bine? Va rog mult, raspundeti-mi cat mai repede! Multumesc!

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Numai medicul veterinar poate sa stie asta, posibil sa fi facut o indigestie, trebuie supraveghiata in continuare, eventual tine legatura cu medicul la care ai fost.

| Ianaaable a răspuns:

Intoarce-te cu ea la veterinar, dar spune-i exact ce sintome are! O sa-si revina sigurhappy Bafta!

| Morenita a răspuns:

Pai da am patit si eu cand catelul meu avea vreo 5 luni...nu vreau sa te sperii da era pe cale sa moara si avea tot aceleasi simptome.Se numeste Boala Carre(jigodie) trebuie sa o duci la un veterinar bun pentru a-ti da verdictul si pentru a-i da niste vitamine ca sa o intareasca.Acum este bine are 5 ani dar este foarte jucaus si plin de viata.Succes!

| georgiana37 a răspuns:

La mine a murit un catel. intai a vomat si a dat mortu' popii

| retouchan a răspuns:

Hey, si eu am avut un caine lup si o corcitura, si da, si mie mi-au vomat asa, ca o spuma...Eu i-am tinut in casa, la caldura, i-am dat multa apa, si am mangaiato, iar dupa jumatate de ora s`a simtit mai bine, dar daca vezi ca se agraveaza sau ceva ar trebui sa mergi din nou la medic sa o tina sub supraveghere! Sper sa-ti fi fost de folos si multa sanatate pentru catelusahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si-a revenit! Fix dupa anul nou, a inceput din nou sa manance si acum e plina de energie! Nici veterinarul nu stie sigur, dar noi credem a a avut doar o indigestie. Multumesc mult pentru raspunsuri!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am mai avut un catelus care tot asa a facut tot a vomat ca un fel de spuma si medicul mi-a spus ca a mancat ceva stricat si nu i-a picat bine la stomac a doua zi la fel oleaca mai vesela dar tot a vomat iar a treia-a patra zi s-a facut bine nu a mai vomat si era din nou vioaie asa ca sa nu te speri catelusa ta isi va veni in fire imediat dupa 1-2 zile sa nu-ti faci probleme... pup*

| ExpertHost a răspuns:

Ori i-ai dat mancare grasa, ori are limbrici sau lipsa de vitamine/minerale. Incearca sa ii dai hrana "Junior" care are toate mineralele necesare si mai putin macare "de oameni". Daca stai la bloc, petrece mai mult timp pe-afara, sa faca miscare. Tot lup am si eu (2) dar nu au avut probleme. Nu i-am tinut in casa niciodata; au stat mereu afara, in curte.