| anonim_4396 a întrebat:

Sal/Buna, am primit si eu cadou o pisicuta mica happy care are intre 3-4 saptamani nu stiu exact cat are, este cam sperioasa si cam miorlaie, asa e la inceput pana se acomodeaza? sau?
Si cam ce mananca ele la varsta asta?
Multumesc

4 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Daca chiar are doar 3-4 saptamana, trebuie sa-i dai lapte special pentru pisoi si conserva sau boabe moi. Toate le gasesti la pet shop. Dupa ce incepe sa aiba dinti, trce-o treptat pe boabe.
Succes!

| a1doru a răspuns:

E normal sa planga cateva zile la inceput fiindca a fost despartita de mama ei.trebuie sa te joci mai des cu ea.de mancat mananca ce-i dai.laptele in principal dar trebuie sa o obisnuiesti si cu mancare gatita[in special ciorbele pentru inceput].si nu uita bobitele pentru ''juniori''.

| Maya_3015 a răspuns:

Bună!
Aşa sunt toate animăluţele la început, aşa că nu îţi face griji în privinţa ei. Poţi încerca să o iei în braţe, să vorbeşti cu ea şi uşor, uşor va începe să fie mai relaxată şi să vină singurică la tine.
În ceea ce priveşte mâncarea, pentru început, îi poţi încălzi nişte lăptic să îi dai, însă... cred că poţi să îi cumperi şi nişte bobiţe pentru juniori de la magazin (eu ţi-aş recomanda whiskas, dar mai sunt şi altele la fel de bune). happy

| MicaViolonista a răspuns:

Trebuie sa o lasa sa se obisnuiasca si poti sa ii dai pliculete de whiskas sau lapte! Funda?