| BigHoss a întrebat:

Sal TPU am o veverita siberiana, o tin intr-o cusca mare de fier si in interior are o cusca mai mica facuta din lemn. Acolo i-am pus rumegus si isi depoziteaza alune si nuci si acolo doarme de obicei. De cand a inceput iarna nu a mai iesit si nu stiu daca hiberneaza sau e mort. L`am luat in mana acum cateva zile si respira dar nu se misca deloc, oare ce a patit?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca isi depoziteaza alunele si nuci, eu nu cred ca hiberneaza, de ce nu il duci la un veterinar sa il vada?

| SasuskeTaka1000 a răspuns:

Ori hiberneaza, dar ca măsura de precautie deschide geamul si pune-i casa acolo

| SasuskeTaka1000 a răspuns:

Ori hiberneaza, dar ca măsură de precauție deschide geamul și pune-l la aer.