| GoGo23g a întrebat:

Sal TPU!

Titlul subiectului PROTEJATI ANIMALELE!

Deoarece sunt un foarte mare iubitor de animale am sa postez acest subiect va rog sa il tratati ca a tare

Ieri seara mergea pana la magazin si cand am iesit pe strada am vazut o PISICA cineva i-a iaiat urechile si coada ii curgea sange! plangea!

Mi-a fost mila de ea! nu stiam ce sa ii fac crying am vrut sa o bandajez dar fugea ii era foarte fricacrying! Dupa ce a fugit am vazut alta pisica caruia i-a taiat UN CRETIN [altfel nu poti sa ii spui] coadasad

Imi este mila de ele seara se aud plansete de pisicicrying cineva le chinuie de ce oare traim in romania?
Dece sunt atat de CRETINI LA MAXIM OAMENI ASTIA

Parca exista o lege!

Dece nu se ia in serios aceasta lege

Ar trebui INCHISOARE PE VIATA LA ACESTI OAMENI

Nu imi pot da seama ce suflet au ei!

Ar trebui sa le taie si cineva lor urechile si picioarele!

Tin sa mentionez ca am avut o pisica de rasa si mi-a fugit cred ca nu a avut o soarta prea bunacrying o sa o chinuie si pe ea cineva

Si inca o intrebare DECE TRAIM IN ROMANIA?

6 răspunsuri:
| DrugFree a răspuns:

Bai, daca iubesti animalele, de ce stai asa si nu declari la politie? In legatura cu pisica, de ce nu o ademenesti cu mancare la tine IN casa? Se va invata cu tine. Nu sunt de acord cu inchisoarea! Daca nu o sa fie pe viata, degeaba e la inchisoare si 30 de ani, pentru ca se va razbuna si va chinui si mai multe animale! Sunt doua solutii : ori uciderea acestor oameni, ori dusi intr-un centru de psihologie. Pai, nu inteleg ceva : eu, astazi o sa trimit un mail asociatiei,, Procetia Animalelor " ( U.S.A ) in engleza si o sa le arat poze cu animale chinuite. Sper sa am bafta! La revedere

| Kittynika a răspuns:

Sunt niste idioti cei care chinuie aceste suflete nevinovate.
Uita-te la clipul dp site asta sa vezi cu cata cruzime trateaza asiaticii animalele le fierb,le jupoaie de vii, eu am plans cand am vazut clipul, si poti si semna petitia impotriva acestor cruzimi.
http://www.ptroa.co.il/petition/index.php

| sweetloves a răspuns:

Da, ai dreptate: de ce traim in Romania? nu stiu. dar si in alte tari sunt astfel de oameni, crede.ma. mai ales in America sunt oameni "CRETINI", cum ai spus tu, care le taie urechile la pitbulli pentru a parea mai duri in lupta intre ei.pfff foartee urat. oricum nu prea ai ce sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sunt multi prosti! La fel si Basescu e un las!

| DangerGhost a răspuns:

Crede-ma am vazut suferinte mai grave. Eu nu iubesc oamenii. Ii urasc. Sunt niste cretini totali, fara minte si fara suflet. Eu ador animalele, insectele, pasarile, reptilele si pesti. Ador sa petrec timp in natura, ador vegetatia si urasc poluarea padurilor si a apelor. Detest sa vad cum se taie copacii si sa vad cum mor animale nevinovate. La animal planet au aratat cat de rau a fost neglijat un caine. Stapana nu i-a inlocuit zgarda si pielea si carnea i-au crescut peste ea. Medicii au rezolvat problema si acum cainele e bine-mersi. Daca ai primit mesajul contacteaza-ma.

| DangerGhost a răspuns:

Presedintele este un super Ratat. Nimanui nu ii pasa de animale. Poate ce ai vazut tu cu legea este in tarile straine, dar aici oamenii nu stiu ce sa mai faca, cum sa le eutanasieze. Imi este mila de ele, dar sunt doar un copil de 10 ani. Ce pot face eu in privinta acestui lucru? Nimic. Colegii mei de la after school urasc animalele. Iubesc tancurile, star wars si masini. Si stii ce a spus unul? Sa le ia dracu' de animale! Ei bine, din momentul acela m-am enervat rau de tot. Poate vom face cunostinta.