| Daniel9 a întrebat:

Unii oameni nu stiu ce e aia respect! Cum ar trebui tratati?

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Iar tu nu știi să scrii! Cum ar trebui să fii tratat?
Dacă tot vrei să critici pe cineva, măcar fă-o cum trebuie!

| Daniel9 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Esti proasta. am scris bine uitete mai atenta

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru Daniel9):

Iar tu ai un comportament tipic persoanelor inculte. Ai apelat la jigniri imediat după ce ți s-a atras atenția. Și nu, nu ai scris bine; o întrebare corectă și coerentă ar fi sunat așa :
„Unii oameni nu știu ce e ăla/acela respect! Cum ar trebui (să fie)tratați?"

| Daniel9 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Du-te nu mai spune si tu esti aia care scrie corect? Uite-te mai bine si citeste cu atentia ca in limba romana se accepta si: cum ar trebui tratati. Nu neaparat cum ar trebui (sa fie) tratati. Dar iti place sa te dai mare pe site in loc sa ajuti oamenii ii critici. Esti la fel ca restul' lumiiwinking

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru Daniel9):

Tu știi ce semnificație are paranteza în răspunsul meu? Verbul „să fie" era opțional, de aceea l-am și pus între paranteze. Nu acolo este greșeala, ci la „unii oameni nu știu ce e AIA respect". Forma corectă era „ăla" sau „acela".
Și încă ceva, @Daniel9; nu vorbi de funie în casa spânzuratului!
Tu în loc să ajuți comunitatea, postezi întrebări prin care critici comportamentul anumitor persoane. Și măcar dacă ai face-o cum trebuie...

| Daniel9 explică (pentru ÉrotiqueConseils):

Eu am pus intrebarea pentru ca sunt unele persoane care chiar nu au respect. Tu nu sti prin ce trec eu asa ca inceteaza sa mai scrii daca nu ai idee. Eu nu critic pe nimeni fata in fata pentru ca parintii m-au invatat sa fiu diplomata. De aceea am pus intrebarea pe net. Ca sa nu supar pe nimeni spunand in fata. Si tu nu te lua de mine, ca sunt altii care scriu pe TPU intrebari de genu: "care stie un' ii un magazin d semintze" de aia ia-te nu de mine. Eu stiu cum se scrie, am invatat la scoala dar poate ca nu am apasat din greseala de 2 ori pe "i".

| ÉrotiqueConseils a răspuns (pentru Daniel9):

Eu nu m-am luat de tine pentru că îmi face plăcere să mă iau de oameni, ci pentru că nu știi să scrii! Și nu ai apasat din greșeală de două ori pe „i", ți-am explicat mai sus care este greșeala. Iar dacă ai fi fost diplomată, nu ai fi apelat la jigniri, văzând că nu (mai) faci față discuției.

| LikeNobodyElse a răspuns:

Cu indiferenta