| NewTerminator a întrebat:

Sal TPU.
Vreau sa imi cumpar o mulineta si n prea stiu ce sa imi iau.
O vreau in primul rand sa nu depaseasca 100-150ron, sa aiba de la 4rulmenti in sus, reglaju la frana sa il aibe in spate deoarece imi e cam frica sa iau una cu reglazu in fata si sa nu aibe joc la manivela(adica sa mearga foarte cursiv). Mie mi-a placut asta: http://marelepescar.ro/......ne-ng.html voi ce parere aveti sau daca stiti vreuna mai buna dati-mi linkuri.

MS ANTICIPAT!

7 răspunsuri:
| Gabonne1982 a răspuns:

Ti-as recomanda Sert Dark Night 6005 FD.Are 5 rulmenti, frana micrometrica pe spate, baitrunner.Eu asa ceva folosesc si sunt foarte multumit de ele.Este o mulineta de crap

| LIN2010 a răspuns:

La alegera mulinetei in primul rand este indicat sa stii exact pentru ce stil de pescuit vrei sa o folosesti si la ce lanseta, deoarece acum mulinetele se construiesc diferentiat pentru fiecare stil de pescuit pentru a fi cat mai aproape de dorintele pescarilor. Daca poti sa-mi spui la ce fel de pesti si cu ce undita vrei sa pescuiesti, o sa incerc sa-ti gasesc ceva cat mai aproape de ce vrei, la raportul calitate/pret cel mai aproape de suma indicata.Respecte

| NewTerminator explică (pentru LIN2010):

Pai nu am cumparat deocamdata undita da una cu rezistenta 50-150g si cam la 2 metrii. dau la caras, somn, biban si daca mai pica vreun caras(dar nu mi-a picat pana acum) si dau la fund, n la pluta. cam asta ar fi

| LIN2010 a răspuns (pentru NewTerminator):

OK,acum nu mai pot sa navighez dar pana maine seara promit sa-ti raspund, sper satisfacator, si pentru mulinete si pentru lansete.