| xXBeSpecialXx a întrebat:

Sall.
Acum 2 zile am primit un iepure belgian urias(are 2-3 luni).
Acum vine lista cu intrebari:
-Ce trebuie sa ii dau sa manance?
-Ce NU trebuie sa ii dau sa manance?
-Ce cantitate trebuie sa ii dau? De cate ori pe zi? La ce ore?
-Poate trai singura(e femela),fara alti iepuri prin preajma?
-Cum trebuie sa o ingrijesc?
Va rog,nu-mi dati site-uri,m-am uitat prin multe, iar peste tot erau scrise chestii diferite.
Dau FUNDA celui mai complet si folositor raspuns.

4 răspunsuri:
| Dintrebare a răspuns:

Pe langa mancare (orice leguma care pot fi rontaita, daca nu ii va placea nu o va manca, deci poti incerca orice), sa ii pui un vas cu apa. Si recomand sa o pui intr-un tarc pentru ca altfel va face caca prin toata casa. Daca ii vei lua un prieten de sex opus, vor face foarte multi alti iepuri, ceea ce probabil nu vrei sa se intampla