| Luiza15 a întrebat:

Buna,de curand(adica aseara laughing ) am primit un iepure cadou de la un vecin.Are vreo 2 luni.Am mai avut 2 iepuri acum vreo cativa ani deci nu-mi fac griji despre cum trebuie sa il ingrijesc, dar, nu stiu CUM te poti juca cu unul.

Răspuns Câştigător
| ligiligi a răspuns:

Buna! Inainte sa te joci cu el trebuie sa se obisnuiasca cu tine.Mangaiel,vorbestei,dai de mancare sa prinda incredere in tine. Dupa cateva zile dupa ce v-ati imprietenit poti sa ii iei o mingiuta si sa il inveti sa fuga dupa ea, il gadili pe burtica, il alinti iar in rest va fi ocupat cu mancarea si somnul laughing.In legatura cu cusca trebuie sa fie cat mai mare si mai incapatoare, daca nu ai poti sa il pui in camara sau daca vrei il ti in casa sau in curte dar ai grija sa nu ti-l prinda ceva pisica.Succes!

| Luiza15 explică (pentru ligiligi):

De data asta ai meritat fundawinking

5 răspunsuri:
| IAmAFreak a răspuns:

Cusca unui iepure ar trebui sa fie cat iepurele si inca cativa centimetri, pentru a avea loc. Cat despre joaca, mangaiel pe burtica, pe cap, dupa urechi, mituiestel cu mancare sa vina spre tine, fugarestel, ceva gen cum te-ai juca si cu un caine ^^
Ai noroc, eu imi doresc un iepure de muuuult timp. Sunt asa cute ^^
Sa ai grija de el si mult noroc >big grin

| Adda66 a răspuns:

Pai si o colega de-a mea are un iepure si se juca cu el asa: Il mangaia pe burtica, dupa urechi, il alerga prin casa. Nu sunt sigura dace e f. bine, dar asa tin eu minte.

| Luiza15 explică:

Si inca ceva, cam cat de mare ar trebui sa fie cusca unui iepure?

| Luiza15 explică:

Va multumesc la toti pentru rasp. happy