| Fotbal_Ghetu_1990 a întrebat:

Buna seara, am un iepure uriaș belgian și îl hrănesc cu bobițe pentru iepuri, morcovi, cozi de conopida, frunze de morcovi, frunze de gulie, salata, doctorul a zis ca nu sunt bune, el numai cu astea a crescut.

6 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

Ce doctor e ala?
chiropractor?
ca, ce descrii tu mi se pare EXACT mancare de iepuri
si cu ce ar trebui sa il hranesti? carne de pui?

| Eireann a răspuns:

Eu am iepure pitic si pe langa bobite ii dau patrunjel, menta, varza de bruxelle, varza furajera (kale), pastai de mazare, rucola, salata Verde, morcovi, dovlecei, afine, zmeura, mere, pepene verde, banana si are mereu fan si apa proaspata la dispozitie. Are deja 7 ani. Lucerna si trifoi din pacate nu am de unde sa iau ca stau la oras si cumpar tot din supermarket. Cartofi sau porumb nu am dat niciodata la iepuri, am citit ca nu sunt variante ideale.

Răspuns utilizator avertizat
| Eireann a răspuns (pentru Harfagre):

Desigur cand ai mai multi si sunt mari le dai ce ai la dispozitie, a mea din 2 felii de mar si o legatura de patrunjel se satura. Dar nu sta in cusca, e libera prin casa. In cusca sta doar daca plec undeva peste noapte sau vrea ea. In general ii pun mancare in cusca deci stie ca daca ii e foame gaseste acolo si are o zona cu mocheta unde ok place sa doarme Ziua.

Răspuns utilizator avertizat
| Valeennavoleena65 a răspuns:

Păi şi doctorul ce a spus să manance?