| iSaidNo a întrebat:

am o pisica si inainte era blanda dar acum e cam nervoasa cand o iau in brate.Ce are oare?

Răspuns Câştigător
| MonicaPis a răspuns:

Depinde cati ani are dar daca ai scos-o afara si a u alergat-o cainii poate sa sperit si ii e frica de orice si la pisici nu prea le place sa le iei in brate. uite o sugestie mangai-o de la cap la coada sau fai masaj la gat sau sub barba si aia o sa-i placa dar comporta-te frumos cu ea sa nu se sperie

7 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cred că preferă acum să o ia un motan în braţe.

| Andr3 a răspuns:

Pai pisicile cand cresc nu le mai place sa le cocolosesti si devin mai agresive.depinde si de felul in care o iei in brate.o pisica nu trebuie niciodata luata in brate si tinuta cu burta in sus precum bebelusii pentru ca te va zgaria.lor le place sa simta k domina, si tinundu-le astfel le dai impresia ca vrei sa fi mai buna k ele. poate o deranjeaza altceva... unghiile tale nu stiu sau poate pur si simplu nu ii mai place pentru ca a crescut

| TurcoaicaTa a răspuns:

E speriata.

| Scrumiera a răspuns:

Daca inainte era blanda si acum nu mai este, schimba pisicabig grin