| ciupa98 a întrebat:

am si eu o nelamurire... am 3 pisici 2 femele si un mascul amandoua vor face pui. daca ele fac pui motanul va pleca?straight face

Răspuns Câştigător
| RoxanaDenisa a răspuns:

Buna. Nu, motanul nu va pleca. Numai ca trebuie sa ti pisicile intr-o incapere departe de motan.
Ca la toate animalele, cand femelele fac pui, masculul devine gelos si agresiv, la fel ca femelele (femelele devin doar agresive).

4 răspunsuri:
| Snowclaw a răspuns:

Nu va pleca, dar va speria puii

| shinestar03 a răspuns:

S-ar putea sa plece deoarece devine gelos pe puii care isi petrec mai mult timp cu mama lor decat mama cu el.
Si e posibil sa devina si agresiv cu ei.

| AliceC18 a răspuns:

Daca ele fac pui, ascunde puii de motan.

| ciupa98 explică:

Shinestar03 faza ii ca nu cu el o facut puii ci cu alt motan dintr. o gradina invecinata. si oriucm mersi de raspunshappy