| Suciu_Marius_Dani_1994 a întrebat:

Daca am 2 femele si un mascul si amandoua raman gestante cu acelasi mascul, puii de la una pot sa o lase gestanta pe cealalta (adica este normal sau incest ) sau puii de la una cu puii de la cealalta?

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna. Se poate dar s.ar putea ca puii sa se nasca cu marformatii sau boli genetice, deorece ei sunt inruditi, si da, ar fiincest.

3 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Este ceva normal la iepuri asa e.

Numai trebuie sa ai grija daca ai doi iepurasi de aceeasi varsta si sunt de la acelasi mama, mascul si femela, nu e bine sa ii imperechiezi.

| Just4Joker075 a răspuns:

Poti sa dai ambele femele la monta, dar nu este recomandat, pentru ca puisori ambelor femele vor fi frati de tata...

| DenisaO a răspuns:

Da, poate. Si este normal. Cateaua mea a ramas gestanta cu fiul celalaltei catele.