| DamianBlack a întrebat:

am un puii de sarpe si nu stiu ce sa ai dau de mancare. funda

Răspuns Câştigător
| anothernothingthing a răspuns:

Nu exista serpi vegetarieni; toti consuma hrana de origine animala: mananca mamifere (mai mari ori mai mici, de la soareci pana la antilope, in functie de cat de mare e sarpele cu pricina), pasari, reptile, amfibieni, pesti, moluste, insecte sau oua.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vecinii care te supara, tigani, cocalari etc.

| VladGH a răspuns:

Da-i sa suga dintr-un deget de-al tau laughing

| CălinPL a răspuns:

Carne.de animal

| vinusipaharu a răspuns:

Orice, pe baza de carne.

| Elenuca3567 a răspuns:

Serpii mananca in general rozatoare. Eu zic sa mergi la un petshop si sa intrebi acolo, iti vor oferi mancarea potrivita pentru sarpe. happy

| andyselena a răspuns:

Rozatoare, daca ai soareci ar fi bine sa ti manance daca nu...