| Giozy a întrebat:

Ce spuneti de proteine (prafuri) sunt bune sau dauneaza?

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Dauneaza!

| Cosmin86 a răspuns (pentru baru):

Ai vreun argument? Sau "stii tu" ca ai auzit de la "cineva" ca dauneaza?

| Giozy explică (pentru Cosmin86):

Am auzit la alti ca iti strica ficatul, rinichii

| Cosmin86 a răspuns (pentru Giozy):

Arata-mi UN SINGUR articol medical ( din cele peste 35.000 in domeniu )...

Proteina = MANCARE CONCENTRATA, sunt extrase din mancare.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aduc o imbunatatire de moment si in ani vei distruge organismul. Ei spun ca sunt naturale dar mint. Sunt pline de chimicale. Foloseste alimentatia naturala: http://www.csid.ro/......-10889754/

| Rocsid a răspuns:

Deci...corpul tau isi ia din mancarea pe care o dai tot ce e necesar... daca tu pe langa necesarul de proteine din alimentatie ii mai dai corpul o sa o elimine in urina..cand nu o mai poate elimina ataca ficatul si rinichii.
Iti recomand sa discuti cu un nutritionist care sa iti faca o dieta bogata in proteine bune.
Prafurile in general au proteina vegetala..cand pentru a creste masa musculara ai nevoie de proteina animala.
Muuuult sport si alimentatie sanatoasa o sa isi faca treaba...mai incet dar mai sanatos.

| Softe a răspuns:

WHEY PROTEIN, această proteină are un număr foarte mare de aminoacizi cu lanț ramificat în componența sa. Pe lângă acest fapt, ea se digeră destul de repede și poate ajunge în mușchi într-un timp extrem de scurt de la momentul consumării. De asemenea, ajută și la creșterea fluxului sanguin, deoarece mai conține și compuși mici, numiți peptide (tot niște proteine). Consumul proteinei mai sus este recomandat imediat după antrenament deoarece organismul incearca sa-si reumple rezervele primele 30-40 min dupa antrenament sunt cele mai recomandate pentru administrarea proteinelor si in intervalul asta au un efect maxim.

| bavl a răspuns:

Iau de 4 ani de zile diverse tipuri si m-am oprit la cele hidrolizate.
http://proteinoutlet.ro/dymatize-iso-100-23-kg
Recomand cu incredere!