| madalyn12 a întrebat:

maine e cross cu biciclete. si vreau sa castig. am o bicicleta destul de bunicica schimbatoare shimano frani shimano etc... ziceti-mi cum sa castig as putea sa treisez? cum? helpp mee funda.:X imi doresc sa castig deoarece castigatorul primeste o bicicleta noua

3 răspunsuri:
| Sicmao a răspuns:

Pai sa-ti schimbi lantul la cel mai greu nivel, acela cand dai doua pedale si te duci 5 metri si sa pedalezi fara incetare. Ia-ti un mp3 ceva, descarca niste muzica motivanta si baga-ti castile in urechi pe timpul crosului.Nu uita sa prinzi un loc in fata la start, conteaza foarte mult. Succes!

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Uite poti sa o iei pe scurtatura daca nu intimideaza ceilalti concurenti si ia-o inainte daca nici asa nu merge dai cat poti de repede din pedale si la viteza cea mai usoara. big grin

| Razor4free a răspuns:

Nu puteai sa pui si tu la Auto Moto?