| anonim_4396 a întrebat:

:3
Am un caine, rasa Bichon, are un an si cateva luni si trebuie tuns, dar nu vrea sa stea deloc, ba chiar vrea sa ne muste cand ne vede cu foarfeca in mana.
Stiti vreo pastila ( sau ceva de genul ) ca sa-l adoarma si sa-l putem tunde? Si daca da, ati testat-o?

4 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Pastile? In niciun caz. Mergi cu el la coafor, i-ai jucaria favorita cu el, sau oricare obiect cu care ii place sa se joace ca sa stea linistit. Nu stiu, n-am idee. Al meu are 2 luni, dar sper ca atunci cand va trebui sa-l tund sa nu aiba aceeasi reactielaughing. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-l la coafor. Acolo va stii ce sa ii faca pentru a-l linisti.
Apoi, recompenseaza-l.

| Dragonfly6 a răspuns:

Mai bine nu ii da pastile, poate avea reactii adverse. Cel mai bine e sa incerci sa-l linisteti: il mangai, vorbesti cu el sau ii promiti o recompensa (o bucata de sunca/carne etc.).

| MariusBoy2013 a răspuns:

Lasa pastilele dul la stilist!