| mihaitza584 a întrebat:

Sall tpu.Peste cateva zile o sa imi cumpar un ciobanesc german de 2 luni.si imi este frica ca o sa fie pretentios sa nu manance decat pedigree.Cum sa il invat sa manance si mancare normala? adica odata pedigree odata mancare. Funda

Răspuns Câştigător
| vrabiuta a răspuns:

La 2 luni mananca ori ce al meu manca si paine uscata e prea mic sa se fi invatat doar cu pedigree dar daca totusi ai probleme stai linistita tu doar pune-i mancarea in fata si de foama va manca as fac cu ai mei

1 răspuns:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Pai draga,daca iti permiti caine sa iti permiti si ingrijirea lui,mancare speciala,vaccinuri etc.
Animalele trebuie sa manance mancare speciala pentru ele, mancare normala? Ce mancare normala?
Painea ii poate cauza gastrita si sa ajungi cu el la veterinar pe masa de operatie.
Oua si orice mancare prajita la fel, ii produc foarte mult rau.
Daca ii vei da ciocolata si orice e dulce poate face usor diabet.
Nu trebuie sa manance neaparat pedigree, sunt mai multe firme cu mancare de animale.
Daca nu, nu-ti lua si gata!