| xPaul001 a întrebat:

De cateva zile m-am hotarat sa imi cumpar un pui de caine Ciobanesc German.
Sunt de la tara asa ca nu imi permit sa ii cumpar numai pedigree si vreau sa stiu cam cat ma costa hrana lui pentru o luna ( cand e adult )?
Si de asemenea ce as putea sa ii mai dau de mancare in afara de chestii cumparate de la magazin?
Astept raspuns! Fuda celui care ma ajuta cel mai mult!

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Depinde ce mâncare cumperi
Câinii mai mănâncă resturi si mâncarea care o mănâncă oamenii.Alti caini mănâncă chiar si fructe sau legume.
Poti să-i oferi resturile dau mâncarea pe care o mănânci tu si când ajungi pe la oras sa ii iei 1-2 saci de mâncare de vreo 5-10 kg fiecare sau multe conserve si biscuiti pentru catei.

Funda?

| xPaul001 explică (pentru Talmacel_Alexia_1999):

Pot spune ca am banii mei, cam 200 ron pe luna, imi ajuge sa il intretin?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Îi poți da din când în când un os de la rasolul de vită.
De asemenea, o dată la două zile o mâncare din orez fiert cu legume și carne de pui (de pe tacâmuri, sau din conserve de câini - nu costă mult, nici orezul - există spărtură de orez care e excelentă pentru acest fel de mâncare).
În niciun caz pâine uscată! provoacă balonare și nu e sănătoasă.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Cu 200 lei ai putea sa ii cumperi mâncare din amgazine si câteva jucarioare.
Dar sa mai iei mâncare diversificata adica sa ii dai mai multe feluri de mâncare ca dupa nu va mai manca câteva dintre mâncărurile pe care le vei da.Eu am facut greseala sa ii dau într-un timp prea multa hrana uscata, aproape mereu si nu a vrut sa mai mănânce asa ca doua săptămâni nu i-am mai dat si dupa a început sa mănânce iar happy
Deci cred ca o să-ti ajungă 200 lei