| pitbullbulterier a întrebat:

Sall,vreau si eu sa-mi spuneti cum sa fac o capcana pentru porumbei, pentru ca am scapat vrea 4 pui si un uliu le da tarcoale.

4 răspunsuri:
| pitbullbulterier explică:

Nu pot sa ma apropii de ei ca se sperie, vreau ceva un pic mai sofisticat, un mecanism de prindere ceva.

| TutiGMati a răspuns:

Salut, te ajut eu.ai nevoie de urmatoarele materiale:
-o lada
-o farfure cumancare pentru porumbei
-un bat in forma de furca
-si o sfoara
Cum asamblezi:
iei lada si cu batul in forma de furca o sprijini, apoi legi sfoara de bat si pui farfuria cu mancare sub lada apoi te ascunzi undeva si cand intra sa manance tragi imediat de sfoara
PS:ai graza sa nu fie nimic prin jur adica animale.pasari.etc. FUNDA?

| Gospei12 a răspuns:

Faci un Schelet patrat din rigle/bete/haragi ce ai tu o latura o faci cu balamale sa se deschida an sus, scheletu al acoperi cu plasa de Rapita, iar partea care se deschide o proptesti cu un bat care al legi cu un fir de nailon de peste sau o ata rezistenta mai subtire, si anauntru pui ce le dai tu de mancare si cand intra dupa mancare tregi de sfoara, iar capcana se va anchide, asa am si eu si da rezultate foarte bune contacteaza-ma an privat pentru o schita skype: we3l.down.

| CastigatoareaMiry a răspuns:

Pui intr-o farfurie ce le place lor si pe la spate ii prinzi intr-o lada, sau le arunci o plasa.