| An0nnimul a întrebat:

Salut, acum 2 zile mi-a disparut pisica birmaneza. Eu stau la sat si in fiecare seara pleca dar apoi se intorcea spre dimineata, credeti ca se mai intoarce? Tin sa precizez ca are in jur de 10-11 luni si e femela, vara trecuta cat am fost plecat la mare a stat doar prin curte o saptamana intreaga si nu a plecat. Cred ca s-a dus dupa masculii si o fii loat-o careva pentru ca destul de blanda la oamenii necunoscuti. Avea tot ce-i trebuie, avea mancare zi de zi era bolul plin cu hrana umeda si uscata, era in grijita, deci nu cred ca ii lipsea nimic, afectiune avea din plin, liniste la fel. Deci nu mai stiu ce sa fac am intrebat vecinii toti, ma bate ideea ca o fi luat-o careva de prin sat si nu mai vrea sa mi-o dea pentru ca nu exista nici o pisica in sat birmaneza sau vreo-una de rasa. Aveti ceva idei ce as putea face sau daca vi s-a mai intamplat voua, nu stiu ce sa fac pentru ca eram destul de atasat de pisica. A stat la mine de cand era mica, avea cam o luna cand am luat-o si nu am avut nici o problema cu ea sa fuga.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi sa nu o fii luat o cineva, pune anunt cu poza ei si poate o gasesti, afise le pui prin sat cu poza ei, si scrii pisicută birmaneză pui numele ei a disparut acum citeva zile, gasitorului recompensa ca sa ti o caute cineva.

| TheSpell a răspuns:

Mie mi-a apărut câinele înapoi după 2 luni, deci dacă nu a luat-o careva se va întoarce.

| Elisabitaaa a răspuns:

Acum este sezonul în care sunt în călduri...ai zis că se întoarce dimineață, stai liniștit, așteaptă-te la pui.

| dorina2234 a răspuns:

Liniste-te, n-ai de unde sa stii daca se intoarce, si nu te ajuta sa te stresezi.
Poate suna dur acum dar o ai doar de un an (nu a fost pisica ta de cand aveai 5 ani), viata ta va reveni cum a fost si pana acum si probabil o sa-ti gasesti alta.