| roby96 a întrebat:

Am 2 nimfe si as vrea sa stiu ce pot sa le dau de mancare... un meniu imi diversificat.Am voie sa le dau paine? Sau puteti sa imi spuneti ce fructe si legume pot sa le hranesc?happy

Răspuns Câştigător
| Яùxsi a răspuns:

Buna! am si eu nimfa. Am auzit ca le poti da mere. sau morcovihee hee paapagalul meu oricum nu mananca fructe.

Aaa. si am uitat. Ii cumpar batoane din`alea cu miere si seminte. happy

| whatcanido a răspuns (pentru Яùxsi):

Daca vrei ca papagalul tau sa manance fructe trebuie ca si pe tine sa te vada ca mananci

7 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Cauta mai multe informatii pe www.papagalul.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un site specializat pe net.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si noi avem 1- mancare de la petshop pentru papagali mici; e indicat sa-i dai fructe, asa a spus med vet, dar n. refuza; incearca buc mici de port, morcov s. a., m gasesti pe net, pentru ca al nostru refuza ac ii pun piaturi in apa- vitamine la sticluta pentru pasari (3 lei); de nisip jos nu are nevoie; sa-l m lasi liber prin casa cate putin, ai grija nu in buc- la oale, aragaz; si fii att sa nu faca mizerie -in locul unde se as pune ziare (cat tp sta acolo);

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o nimfa si ii dau fructe, legume, paine mai rar, biscuiti fara crema, ciocolata sa nu le dai pentru ca este toxica.Pentru a afla mai multe informatii intra pe forumuri si poti discuta acolo despre problemele nimfelor, etc.

| whatcanido a răspuns:

Poti sa ii dai mancare gata preparata cum ar fi menu sau ko-ko.dar poti sa ii mai dai si mere, morcovi, salata si pere.si poti sa le dai paine mai ales de secara

| crissmy a răspuns:

Pai intra pe www.zooland.com/ro si vezi...
Dar in niciun caz sa nu le dai paine, ele se hranesc cu mancare de papagali, fructe:mar, para, caiasa etc dar sa fie curatate spala-te si taiate in bucatele. Si mai mananca si legume