| Siscanu12 a întrebat:

Am 2 perusi De 2 luni spuneti-mi va rog ce inseamna daca femela pune piciorul pe mascul?

10 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Vrea sa il domine sau vrea sa se imperecheze, daca masculul e fricos sigur vrea sa il domineze.

| Siscanu12 explică (pentru AtateaConditii):

Si ce sa fac ca sal nu il domine?

| AtateaConditii a răspuns (pentru Siscanu12):

Daca femela a fost in cusca si masculul a intrat ultimul, colivia este considerata casa femelei si vrea sa ii arate cine e seful. poti sa ii desparti si sa ii lasi cateva luni separati si sa o pui pe femela in cusca masculului, dar mi-e teama ca dupa aceea femela va fi dominata de mascul.

| Siscanu12 explică (pentru AtateaConditii):

Mai intii au fost femela prima apoi masculul. Apoi le-am luat o cusca mai mare si i-am pus pe ambii in acelasi timp.

| vrabiuta a răspuns:

Femela la perusi e foarte dominanta, asta nu e de rau, asta este specia trebuie lasati in pace

| CopilBre a răspuns:

Poate sunt foarte apropiati.

| Siscanu12 explică (pentru CopilBre):

Cum adica sunt apropiati?

| CopilBre a răspuns (pentru Siscanu12):

Vor sa se imperecheze. Si ca sa ii desparti ii pui in custi separate.

| Siscanu12 explică (pentru CopilBre):

Iam pus in custe separete dar masculul o cheama si rasufla foarte tare si mi-a fost frica si i-am reunit.

| CopilBre a răspuns (pentru Siscanu12):

Ai incercat si in camere separate? big grin