| Siscanu12 a întrebat:

Salu! Am 3 perusi.1 femela 2 ani albastra 1 femela verde cu galben 8-9 luni 1 mascul 8-9 luni Mascul pune piciorul pe femela tinara iar cind sunt toti libii masculul cinta la femela albastra si la cea tinara.Este posubil sa se inperecheze cu ambele? Mentionez ca femela batrina a avut un mascul.Dau funda

1 răspuns:
| Ela2014 a răspuns:

Din cate am citit eu pentru o perusa trebuie 2 baieti acum daca vrei poti sa.ti mai cumperi ica un perus si un cuib pentru pui in caz ca fac si in unele cazuri se pot imperechea cu amandoua perusele eu te sfatuiesc sa fi atnta cu ei