| Cosmulescu_Alexandra_1995 a întrebat:

Salut am 4 pisici, Ochi(Ochitor), Zgari(Zgarietor), Gipa(Hoata) si Agata(agatator). Gipa inainte sa nasca isi cauta loc sa fete si eu i-am pus unul cuibul era cum si-l dorea ea, calduros, moale, curat, etc...
Dar ea nu a fatat in cuibul ei ci a fatat in curte la o vecina. si acum puii au 4 luni, si nu pun bine doi pisoi in cuib, fug de acolo, si da, daca imi spuneti sa ii pun cu blandete, sa le vorbesc calm, am facut-o, de o mie de ori! Dar NIMIC! NICIO SCHIMBARE! ei tot pleaca. si cand sa doarma, dorm in alta parte. pun culcusul acolo, Gipa, alta parte impreuna cu puii mei. va rog spuneti-mi ce sa fac, mi-au dat batai de cap!

Răspuns Câştigător
| AnneSiAtat a răspuns:

Bună (:.
înainte să încep,te felicit pentru nume,sunt aşa originale şi drăguţe! apoi,pot spune că pisicile îşi găsesc singure cele mai bune culcuşuri. nu le poţi obliga să stea într-un loc unde nu le place. este ca şi cum pe tine te-ar obliga cineva să stai într-un pat în care nu te simţi deloc bine. ce ai face? corect, te-ai muta în alt pat. aşa fac şi ele,şi crede-mă, pisicile nu sunt proaste. ştiu unde le este bine, dacă nu le place culcuşul făcut de stăpâni. pleacă în alte locuri, şi stau bine şi acolo, nu-ţi face griji.

2 răspunsuri:
| Cosmulescu_Alexandra_1995 explică:

Multumesc, astea sunt nicknameurile, numele adevarate sunt: Frostbite, Cellya, Snowflake si Gippy