| AlinaaBH a întrebat:

Hei TPU, am si eu o intrebare. pisica mea a fatat acum o saptamana, doua si si-a mutat puii in alta parte ( stau la curte ). cand cresc pisoii ii aduce inapoi dau vin ei dupa mama lor?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Când sunt micuți, pentru a-i proteja, mămica lor îi va transporta în botic, până le va găsi un loc izolat, departe de privirile oamenilor.
Când vor începe să pășească, încet-încet, își vor urma mămica. Până la un un moment dat, când vor învăța să se descurce singuri. Instinctul!