| hitlerus a întrebat:

am cumparat de curand o substanta numita "sebacil"(contra purici), pentru pisici, am 2 pisici mici si una mare si ma intreb daca ar putea dauna celei mari(mama)in caz ca isi linge puii(spala)?

Răspuns Câştigător
| MegaMindus a răspuns:

Din pacate nu iti pot spune daca i se intampla ceva pisicii (mama). Incearca sa le aplici solutia pe rand...prima data pisicutele si apoi mama, dar nu lasa mama sa se apropie de pisicute timp de 48 de ore( solutia se aplica pe gat/ceafa, daca nu stiai). Daca pisicutele sunt prea mici sa le desparti de mama lor consulta un medic veterinar sau intreaba vanzatorul de la magazinul de unde ai cumparat produsul.

3 răspunsuri:
| LoloSkate a răspuns:

Nu dauneaza. Stai linistita! Pisicile nu patesc imic. fundita pls?

| AndraCB a răspuns:

Daca puii sunt inca mici, DA! O pisica cu pui nu se da decat cu solutie facuta pe baza de plante, altfel le poate dauna si ei si puilor. O gasesti la farmacie veterinara sau la un cabinet sub forma de spray nu e scumpa. Cand o iei specifici pentru ce iti trebuie si iti recomanda medicul vet.

| Flokfighter a răspuns:

Buna, eu am un motan si il dau cu aceeasi solutie si cand se spala nu pateste nimic. Stai linistita, numai sa limpezesti pisicile cu multa apa. Succes big grin