| UsersBoss a întrebat:

Am doi papagali perusi care ei dorm doar pe perdea si am observat ca el a incercat sa se urce pe ea dar ea nu l-o lasat si le-am facut colivie din lemn pentru imperechiere pe care am pus-o chiar langa cusca cu mancare.Am mai vazut ca s-au apropiat de ea s-au si suit pe ea dar nu au curaj sa intre in ea cu toate ca am pus si paie in ea. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Solomon_Robert_1993 a răspuns:

Pai si eu am un perus si cand a ramas fara mancare i-am pus paine si nu a mancat deloc..incearca cu manacare speciala pentru perusi si fa-le o cusca mai frumoasa in locuri unde sa se catere sau poti cumpara una!