| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am doi perusi(o femela si un mascul) si de ceva timp ii vad ca se pupa, dau cioc in cioc si se mai scarpina cu ciocul in cap unul pe celalalt. Am mai vazut ca mananca impreuna dar nu tot timpul (de exemplu azi femela nu i-a permis masculului sa manance impreuna cu ea). Oare sunt pereche? Oare vor depune oua? P.S. Colivia este pozitionata pe o noptiera langa un geam spre Vest.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ca in casnicie au si ei momentele lor de tandrete. Si se mai si cearta. Sunt un cuplu, evident.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da sunt pereche daca nu anul asta la anul vor aparea ouale.