| vanessavan a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Am un catelus care are o luna, si este micut, micut cat un ghemotoc. Eu ii dau de mancare lapte, biscuiti si cam atat. De cateva zile a inceput sa nu mai manance. Pur si simlu nu vrea sa manance. Se comporta foarte.CIUDAT! inainte era mult mai vioi se jucam cu mine, alerga, sarea, se juca, latra. Nu stu ce s-a intamplat cu el... Puteti sa-mi spuneti va rog, daca stiti ceva?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-a saturat sa ii dai tot acelasi fel de mancare. Cumara-i si niste mancare de caini.

| DenissaRoxana a răspuns:

Lapte si biscuiti? :o
Laptele este interzis puilor..nu inteleg de ce nu ai intrebat daca nu ai stiut.
Mergi cu el la veterinar sa ii faca deparazitarea. Si sa ii dai sa manance hrana umeda (nu bobitr) de la Royal Canin sau Purina (pentru juniori).

| Seby91 a răspuns:

Mergi cu el la veterinar probabil daca i-ai dat lapte simplu sa faca vermi... cel mai bine te duci cu el la veterinar sa vada care e problema, acolo o sa iti faca si carnet de sanatate, vacinurile cele mai importante se fac cand cainele e mic. Zici ca nu mananca deloc cum ai vrea sa supravetuiasca daca nu se hraneste? mergi la veterinar si cel mai probabil o sa injecteze gulcoza deoarece refuza sa manance!

| doglover23 a răspuns:

Daca spui ca nu se mai joaca ma tem sa nu patesti ca mine. Daca mai ai caini nevaccinati in curte iar catelul a intrat in contact cu ei s-ar putea sa fii luat un virus care netratat repede poate duce la moarte. Nu te speria, poate nu e nimic. Du-te la veterinar si vezi ce-ti spune un specialist.

| Alicia98 a răspuns:

Du-l la veterinar daca nu isi revine happy
Bafta!

| Anonimaaaa10 a răspuns:

Pai,eu o sa-ti dau niste sfaturi:
\1... Daca are o varsta mica, dar nu-i mai da lapte, biscuiti...da-i altceva, putina mancare imuiata in paine. ceva.
2.cauta-l de capusi, sunt foarte raspandite
3.fa-i o baie, se va simti mai bine
4.joaca-te cu el mai des, vorbeste cu el, incearca sa comunici!
5.i-ar trebui un amic de companie
6. dupa ce i-ai facut toate astea, asteapta 3-4 zile, daca tot asa se intampla, mergi la veterinar!
Sper ca te-am ajutat!

| Sophie2105 a răspuns:

Eu inainte sa imi primesc catelusa, am vazut un videoclip cu ea si sora ei in care sarea ei era vesela, sarea, se juca etc. iar catelusa mea doar statea intr-un loc si nu facea nimic. cand am primit-o era la fel (apropo, vechii stapani ii dadeau lapte). Cu 2 zile dupa ce am primit-o am dus-o la veterinar si i-a dat niste pastile. I le-am dat dupa 10 zile dupa ce am mers acasa (ca sa se adapteze cu locul si cu mine) i-am dat un sfert din pastila si ziua urmatoare i-au iesit viermii... apoi a inceput sa se joace si era mult mai activa! Singura solutie va fi sa il duci la veterinar.
Sper ca te-am ajutat. happy