| MedeWede a întrebat:

Am o catelusa mica si este bichon cu pechinez. Are o luna si doua saptamana. Nu vrea sa manance nimic de cateva zile si ii dau lapte cu forţa ca sa nu moara de foame. Ce ma sfatuiti sa ii dau de mancare?

Răspuns Câştigător
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Studiez medicina veterinara:
Deja ar trebui sa incepi sa-i cumperi bobite, pedigree junior sau friskies junior.
Nu il mai pune sa bea lapte, pe langa ca probabil laptele nu era nici praf a facut ceva la burtica.
Este nevoie de consultatia unui veterinar urgent! Fortand-o nu-i faci decat mai mult rau, mergi si cumpara-i de 5 lei friskies junior sau pedigree junior si vezi daca mananca, daca da ii cumperi mai mult, daca nu e timpul sa mearga la veterinar,+ ca e nevoie de cele 3 vaccinuri.
Sa nu uiti ca are nevoie de apa in permanenta si sper ca nu o tii afara in soare, deci nu o mai chinuii si actioneaza ori da-o cuiva care isi poate permite ingrijirea ei.

Succes!

6 răspunsuri:
| Luana2347 a răspuns:

Eu zic sa o duci la doctor pentru ca am avut si eu aceleasi probleme cu pechinezul meu si l-a durut burtica

| MedeWede explică:

Am fost cu el la veterinar si i'a facut doua injectii si mi-a spus ca o sa isi revina si ca o sa ii revina si pofta de mancare. A inceput sa manance de abia acum doua zile si din fericire mananca singur si mancare gatita si mancare pentru catei...Ms pentru. Raspunsuri.

| DarkBlood32 a răspuns:

Păi din cauza temperaturii ridicate câinele nu mai poate să mănânce. Dar nu-l ţine aşa, nu mai aştepta. Du-l la veterinar să vezi ce se întâmplă exact cu el. Eu nu ştiu ce să-ţi răspund, numai veterinarul ştie.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca si cu niste orez si morcovi tocati, nu adauga sare sau alte condimente pentru gust sau orez cu lapte. Daca nu fuga la veterinar poate il doare ceva sau este bolnav, animalele ascund destul de bine treaba asta.

| Merlon a răspuns:

Dul la veterinar, el va stii sigur ce se intampla cu ea.

| emma00 a răspuns:

Nu o forta sa manance. du-o la veterinar. s-ar putea sa aiba o mica indigestie sau o boala mai grea.