| Dumitru_Prelipcian_1997 a întrebat:

Am o cățelușa cane corso care are 6 saptămâni. Aceasta a mancat niste granule mai tari si și-a crapat un dinte din gingie...Stiti daca dintele cade sau trebuie scos?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Tu dai oase si granule tari de mancat la un catel de 6 saptamani?
Un an di viata unui caine este echivalentul la 7 ani din viata unui om.
Catelul tau corespunde unui bebelus de 42 saptamani, adica de nici 10 luni!
Ai fi in stare sa dai sa manance unui copil de nici un an mancaruri ca SARMALE, PESTE sau SPATE DE PUI, cu oase, cu tot?

Mancaruri granulate dai cainelui doar dupa varsta de 6 luni, de preferinta dupa un an, cand dintii si organismul sunt suficient de intarite.

De fapt, nici eticheta granulelor nu le-ai citit, poate nici nu ai inteles ce scrie acolo... tongue

| Alexandru250201 a răspuns:

Trebuie sa i-l scoti

| Jaegerjaquezz a răspuns:

Normal câinii nu prea au probleme, dar cu siguranță ii dor si pe ei, mergi la un veterinar sa il ajute cu acel dinte sa nu aibe probleme in a manca sau a bea apa, pentru ca va slabi.