| Melisa93 a întrebat:

Cat costa un pui de maimuta? Parintii mei sunt destul de bogati si ne-am putea permite, desi stiu ca kosta foarte mult. Imi puteti spune pretul aproximativ, in $ daca se poate?

15 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Parintilor tai nu le ajunge o maimutica?

| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de rasa, o maimuta capucin(pui) costa cam 100 de euro, iar alte rase pot sa ajunga si la 1000.

| Pinguuuin01 a răspuns:

Dacă tot ai nişte părinţi " bogaţi " de ce nu vă mutaţi voi la o maimuţă?smug - ar fi mult mai sigur. :**

| mentholinks a răspuns:

Un elefant nu vrei?

| Zatharra a răspuns:

Eu ştiam că e interzis să ai o maimuţă ca animal de companie.

| Catalinaaa123497641 a răspuns (pentru Zatharra):

Daca ai acte poti detine

| Alexandru98 a răspuns:

Mai bine nu iti lua, ia-ti un catelus, o pisicuta, papagal, broasca testoasa, ceva de genul asta, adica animale de casa
probabil ca esti o iubitoare de animale si ai vrut sa iti iei ceva mai neobisnuit. Si eu iubesc animalele. Tu ai pus doar o intrebare.Succes sa iti iei un animal
Problema
Este ilegal să deții o maimuță în casă

| Nicoleta4000 a răspuns (pentru Alexandru98):

Daca nu stii, dc comentezi?

| axeldavid a răspuns:

Cum ar fi daca vin sa te rapesc de langa parinti tai si sa te vand ca animal de companie.

| TheLoneWolf a răspuns:

Costul unei maimuță depinde de tipul de maimuță. Acestea variază de la $ 1.000 pentru o maimuță la peste 7.000 de dolari pentru o maimuță veveriță. Ordinul Capucinilor se află intre 6.500 - 8.000 dolari, în funcție de rasă și sex. Femelele sunt întotdeauna mai scumpe decât bărbații. Macacii pot fi găsite pentru $ 3, 000-5, 000.

| ViPeReX a răspuns:

Melisa93 tu cum te-ai simti daca cineva te-ar lua de langa parinti tai din locul unde ai trait si te-ar duce altundeva? Asa se va simti si maimuta daca tu o vei lua din mediul ei de viata, poate tu crezi ca ii faci bine dar te inseli.

| andreea133 a răspuns:

De ce ti-ai cumpara o maimuta straight face Cumpara-ti un hamster, e mult mai dragut

| AndreiZabaluga47 a răspuns:

Ba duten morti mati

| CatalinTM a răspuns:

Daca spui ca parinti tai sunt instariti, un marmoset costa in jur de 1000$, dar poate sa ajunga si undeva la 30000$, dar nu se merita, necesita foarte mult timp, antrenament, nu sunt animale domestice in plus aceste maimute se vand mai mult pe piata neagra si sunt rapite din habitatul lor natural, dar oricum ar trebui sa faci o calatorie la distanta pentru a procurao.

| Tamara_Bodini_1960 a răspuns:

Vreau si eu un pui de capucin, unde as putea sa gasesc unul de vanzare si cam cat ar costa