| Marcel69minecarftGamer a întrebat:

Cat costa o operatie pentru ochi? Am miopie si la 20 de ani ma voi opera sa scap de ea, stiu ca pretul difera de la medic la medic...dar aproximativ un pret daca mi-ar spune cineva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Reddfox a răspuns:

Operatie de cataracta prin procedeul de facoemulsificare a cristalinului, incizie de implantare de 2.2mm si implantarea de cristalin artificial foldabil, monofocal, prelucrat asferic 2200 RON

Operatie de cataracta prin procedeul de facoemulsificare a cristalinului, incizie de implantare de 1.8mm si implantarea de cristalin artificial foldabil, monofocal, prelucrat asferic 2500 RON

Operatie de cataracta pentru cazuri complicate (cataracta foarte avansata - alba sau bruna) prin procedeul de facoemulsificare a cristalinului, incizie de implantare de 2.2mm si implantarea de cristalin artificial foldabil, monofocal 2500 RON

Operatie de cataracta prin procedeul de facoemulsificare a cristalinului, incizie de implantare de 2.2mm si implantarea de cristalin artificial foldabil, monofocal, prelucrat asferic, cu filtru galben de protectie contra UVB 2400 RON

Operatie de cataracta prin procedeul de facoemulsificare a cristalinului, incizie de implantare de 2.2mm si implantarea de cristalin artificial foldabil, monofocal, prelucrat asferic, cu filtru galben de protectie contra UVB, toric (pentru corectarea astigmatismului) 3000 RON

Operatie de cataracta prin procedeul de facoemulsificare a cristalinului, incizie de implantare de 2.2mm si implantarea de cristalin artificial foldabil, multifocal, prelucrat asferic 4000 RON

Operatie pentru reducerea de dioptrii (corectarea miopiei, hipermetropiei, astigmatismului) cu laserul Mel 80™ 2000 RON

In caz ca vrei mai multe detalii big grin]

Consultatie generala (biomicroscopie, tensiune oculara, autorefractometrie - prescriere ochelari, examen fund de ochi) 100 RON

Masuratori pentru operatia de cataracta (microscopie speculara, biometrie) - ambii ochi 100 RON

Masuratori pentru operatia de chirurgie refractiva (pahimetrie non-contact, topografie corneeana) - ambii ochi 100 RON

Microscopie speculara (numaratoare de celule endoteliale)- ambii ochi 50 RON

Camp vizual computerizat (campimetru Humphrey) - ambii ochi 100 RON

Ecografie - ambii ochi 100 RON

Control post-operator 50 RON

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De la vreo 2000ron in sus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 3000-5000 lei.

| Reddfox a răspuns:

Pretul variaza intre 2000-4000 lei (bani noi)