| alexzey a întrebat:

Salut am o pereche de perusi si as vrea sa stiu daca pot sa-i invat sa vorbeasca sau daca a avut cineva vreo pereche si i-a facut sa vorbeasca si cum. Mentionez ca deja vin amandoi pe deget.

Răspuns Câştigător
| AlexandraGabriellaLova a răspuns:

In primul rand, i-ai cumparat asa blanzi sau i-ai imblanzit tu?

Acum referitor la intrebarea ta... in primul rand perusul vorbeste daca l-ai invatat de cand era pui, in al 2-lea rand nu poate invata decat daca e singur, nu poate invata pentru ca ei deja vorbesc intre ei. Daca era unul singur poate vorbea... Bafta! happy Fundita?

| alexzey explică (pentru AlexandraGabriellaLova):

Nu i-am cumparat blanzi.Eu i-am dresat sa vina pe deget.Si au cam 6-7 lunihappy

| AlexandraGabriellaLova a răspuns (pentru alexzey):

Inca sunt mici dar nu cred ca poti sa ii inveti sa vorbeasca pentru ca sunt doi si ei deja vorbesc intre eihappy

cum i-ai dresat? ai mei fug si cand ma apropii de colivie sad

| alexzey explică (pentru AlexandraGabriellaLova):

Eu i-am dresat bagand mana in colivie mereu.O saptamana am tinut-o doar langa bara aceea iar dupa aceea mam apropiat de ei si am incercat sa-i mangai.Pana s-au invatat cu mine si au venit pe deget.happy

5 răspunsuri:
| 7Mary7 a răspuns:

Perusii nu pot vorbi, nu ai cum sa ii inveti sa faca acest lucru.

| PierceLover a răspuns (pentru 7Mary7):

Pot vorbi, dar nu toți, caută pe net?