| layschip a întrebat:

Am o pisica care a fost atacata de un caine si a izbito de 2 ori pe pamant foarte tare. Ea nu se mai poate misca, nu se poate ridica, nu mananca, nu bea apa. Ieri am dus-o la veterinar si mi-a spus ca nu are coloana fracturata, i-a facut 3 injectii si nu stiu ce. Azi, e mai slabita, doar doarme, doarme, mi-a zis sa nu aiba ceva distrus in interior. A vrut sa vomite nu a avut ce, astazi i-am dat un pic de apa cu seringa, a baut un pic, si i-ar doarme. Ce are?

3 răspunsuri:
| ANDA135 a răspuns:

Mai bine ai consulta un alt veterinar, el iti poate zice exact ce are pisicuta ta.

| Yssy12 a răspuns:

Du-te la un veterinar mai priceput, unde stai? Du-te in apropiere, undeva, unde stii ca e mai bun veterinarul, tine-ma la curent te rog :3 dormind, cred ca se simte mai bine, e rece? are gingiile albe? are blanita mai ciufulita? se tine pe picioare? Raspunde-mi la astea 4 intrebari te rog. Poate are niste oase fracturate, incearca sa ii oferi afectiune si stai langa ea cat poti. Iubesc pisicile, am avut 2 care au murit, si chiar daca vad / aud ceva despre pisici bolnave, nu mai rezist sa aud de pisici moarte, da-mi mesaj, sau raspunde.
Daca n-ai inteles nimic sunt agitata, mi se pare ciudat. Exista vitamine la farmacii veterinare. Incearca sa vezi unde o doare.

| layschip explică:

Mentionez ca poate da din coada, isi misca un pic labutele din spate, si cand o vreau sa ridic o doare.