| Hayabuzza a întrebat:

Am o pisica care astazi, dimineata era normala, iar dupa ce am venit de la scoala avea un fel de buba unde se tot scarpina. In locul acela nu mai are par, si mi-e frica sa nu aiba ceva rau. Va rog, ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In locul unde spui ca are buba unde se tot scarpina, pisica ta a avut un accident, ori a muscat-o vreun caine, ori a batut-o cineva, ori a lovit-o vreo masina.
Du-o la veterinar sa-i curete rana si sa o panseze, pentru ca se poate infecta si murii.

| Hayabuzza explică (pentru Violleta2022):

Probabil s-a lovit, pentru ca eu stau la bloc si nu are cum sa o muste un caine sau sa dea masina peste ea sau sa o bata cineva

| Violleta2022 a răspuns (pentru Hayabuzza):

Atnci poate a lovit-o cineva din casa cu piciorul!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, posibil o fi avut purici sa scarpinat pana la sange si acum zona s-a infectat, incearca sa i pui niste baneocin pudră in zona aia dar vezi cum faci sa nu lingă ca nu stiu ce efecte poate avea asupra ei, cel mai bine ar fi sa o vada un medic veterinar, pisica este normală ca doar nu e bolnava dar buba aceea sigur o are de la purici si o maninca rău, de aceea se scarpină.

| fasfasfasafas a răspuns:

Mergi la veterinar