| erichlemny a întrebat:

Salut am o pisica care isi face treburile la usa desi iam luat nisip. Am duso si la bunica mea si a facut la nisip dar la mn nu. Si nu pot lasa pe balcon pt vin puricii pe ea. stau la bloc si iam dat cu solutie anti purici. Ajutor. Dau funda pt care idee merge mai eficient

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Faptul ca si-a facut nevoile fiziologice in alta parte(la usa), a invatat ca doar acolo trebuie sa fac, deoarece isi simte mirosul.Ar trebui sa speli acel loc cu niste otet, de mai multe ori ca sa dispara mirosul ei, sau sa faci in asa fel, ca sa nu mai ajunga acolo.
Pe balcon, poti pune cutia cu nisip(poti pune si putin din fecalele ei) si ducand-o de 3-4 ori pe zi acolo, poate o sa se invete.Pentru purici, poti cumpara ECTOCID de la magazine veterinare.Este un spray pentru puricii ce se aduna, dar se si inmultesc mult, in blana pisicilor.Atentie,nu se da mult, dar cam la cateva zile si in timp dispar.
Eu stau tot la bloc si am o pisica, luata de pui de afara si in timp, puricii au murit, folosind acest spray.

3 răspunsuri:
| AnimeAnnDRa a răspuns:

Pai, inceraca sa stai cu ochii pe ea si sa-i "explici" ca trebuie sa faca la nisip.
O sa faca cu timpul.Incearca sa o dresezi cumva.

| leivi a răspuns:

I-a pe un ziar **** si pune-l pe nisip. El v-a mirosi si acolo se v-a duce!

| erichlemny explică:

Am mai incercat si nu merge