| DianaChihuahua a întrebat:

Am o pisica la bunica mea si are o saptamana. As vrea sa stiu daca este bine sa ii fac baie cu un sampon pentru purici pentru ca are cativa si nu vreau sa se faca mai multi(a luat puricii de la mama sa, dar de ea ma ocup )insa stiu ca zgarda anti purici se pune dupa 3 luni si e toxica pentru pui. Dau FUNDAAA. Ajutati-ma va rog.

4 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Hmm, pisica e prea mica pentru a-i face baie, ocupa-te de mama ei si mai lasa putin sa treaca timpul sa fie mai mare pisica, sa umble si sa deschida ochii iar apoi poti sa ii faci baita. happy

| KMaddieK a răspuns:

Ii poti face baie, dar cand e uda trebuie sa ai grija de ea, sa nu o lasi sa umble ea pana se usuca sau s-o lasi la soare, ci sa o usuci repede fiindca poate sa raceasca si ai grija sa nu ii intre apa in urechi

| paco28 a răspuns:

Da, ii poti face baie doar sa ai grija sa nu ii intre apa cu shampoon in ochi sau in urechi... happy

| ClaireMcCollins a răspuns:

Da, ii poti face baie, dar trebuie sa ai grija sa nu ii intre apa in urechi fiindca eu cand eram mica am spalat un pui de pisica si i-a intrat apa in urechi si a murit in bratele mele. Cel mai bine ai consulta un veterinar pentru mai multe detalii.