| Denispsc a întrebat:

Salut, am o problema de la un timp încoace cățelul meu a inceput sa ma ignore. Nu mai doarme cu mine, nu se mai joaca cu mine, este un cățel mai bătrân ce-i drept dar nu a fost asa pana acum 3 zile.
Țin sa menționez ca eu nu am fost plecat si nu mi-am schimbat comportamentul fata de ea absolut deloc...
Va rog ajutați-mă nu știu ce sa mai fac!

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Dacă e deja la vârsta înaintată dorește să fie mai mult singur, in liniștea lui. Joaca la vârsta asta va fi mult mai rar, intelege-l și pe el. Este ca și cum ai vrea sa te joci cu bunicul tau în vârstă de 90 de ani, cam așa e ai câinele tău, fara chef. Obosește repede și dorește să doarmă mai mult decât o făcea înainte.

| Celcestietot a răspuns:

Ori este in depresie ori are vreo boala. Recomand să fie dus la veterinar cățelul happy.

| Digikey a răspuns:

Cainii au mirosul foarte fin.

| MeConstantine a răspuns:

Buna, Poate sa aiba un discomfort sau o infectie. Mergi la veterinar cat mai repede posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are și el senzație de rău când afară trece de la frig la cald. Astenie de primăvară, cum numesc specialiștii. Sau poate e îndrăgostit.

| aimullah123 a răspuns:

La oameni dupa varsta de 65 de ani sansa de a face depresie creste cu 50%. Si cainele tau fiind batran a devenit trist. Sau poate nu se simte bine.

| Rares111111 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el, sa te joci cu el, sa il mangai, trebuie sa comunici cu el sau poate e din cauza batranetii, nu stiu...