| CiuraruAlexandru a întrebat:

Am si eu o interebare. Am cumparat un papagal perusi astazi, cand este recomandat sa ii dau drumul din cusca?

Răspuns Câştigător
| MomentanNuAmNume a răspuns:

Bună.
mai lasă-l puţin să se obişnuiască cu casa, adică 3-4 zile, chiar dacă dă semne că vrea să iasă. când îi dai drumul, ai grijă să înlături obiectele ascuţite sau în care se poate răni, şi închide geamurile.
Succes şi să-ţi trăiască!

3 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Eu cand mi-am luat perus n-am mai avut rabdare si l-am scos din prima zi. Nu i se intampla nimic gen ca devine mai salbatic etc. Al meu acum sta si pe deget. Incearca sa-l dresezi asa in fiecare zi, bagand usor degetul in cusca. Se va speria, dar pana la urma se obisnuieste el.

| viotedy a răspuns:

Mai lasa-l cateva zile.vezi sa inchizi geamul.

| CiuraruAlexandru explică (pentru viotedy):

El da semne ca vrea sa iasa...