| Mandeliu a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare happy :

Cum pot sa dau frustrarea afara?

Am trecut printr-o perioada ceva mai grea si imi amintesc si acum de acele momente, si pur si simplu ma incarc de frustrare deoarece stiu ca nu am procedat cum trebuia si daca nu faceam acele lucruri eram bine acum.

Răspuns Câştigător
| LuckADY a răspuns:

Trebuie sa treci peste, viata merge inainte. Nu trebuie sa fii slab, trebuie sa fii puternic din punct de vedere moral, gandeste-te ca alte persoana si-au pierdut parintii in accidente cumplite. Pentru a scapa de stres, dupa parerea mea cea mai eficienta metoda este sa iesi afara cu prietenii la un suc, la o shaorma, sau sa mergeti la o sala de jocuri. Pur si simplu distreaza-te cu cei mai buni prieteni si stresul va disparea ca prin minune.

| Mandeliu explică (pentru LuckADY):

Am incercat si asta, inca de cate ori, doar ca pana la urma seara cand ajung acasa si stau in pat imi amintesc de toate astea.De asemenea, am inceput sa am vise, stiu doar ca imi apareau prieteni buni, pur si simplu stiu ca apar, niciodata nu imi amintesc ce se intampla in vis.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti scapa de frustrare daca te apuci de un sport!

| Omis a răspuns:

Toate se întâmplă cu un scop, nimic nu e întâmplător. Acum regreți, însă peste timp îți vei da seama că regretele nu se meritau și vei uita.

| Al999 a răspuns:

Apucate de un sport, sau cautati ceva de facut.
Cu timpul vei uitamai ☺

| Mandeliu explică (pentru Al999):

Ce sport? Ca la asta ma gandeam si eu dar pana acum nu am facut vreodata vreun sport si nu cred ca tocmai acum ar fi momentul sa ma apuc de unul, pare ciudat. Ceva ce pot sa fac acasa sau afara, ceva de genul.

| Al999 a răspuns (pentru Mandeliu):

Nu este nimic ciudat in a face un sport, poti avea 80 de ani si sa practice un sport.
Poti face sala, este o activitate care iti aduce foarte multe benefici din punct de vedere al sanatatii insa si fizic.