| Latea a întrebat:

Salut am si eu un beagle de 3 luni si mama nu vrea sa-l mai tin in casa pentru ca face peste tot cum as putea sa fac si eu sa o invat sa faca intr-un singur loc aranjat de mine sau sa ceara afara va rog putin ajutor
Mersi anticipat

7 răspunsuri:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

De fiecare data când vrea sa urineze il ei de ceafa si il duci repede la locul unde trebuie (afara, pe un covoras absorbant, la ladita etc.). Continua sa faci asa pana intelege si la început de cate ori face bine ii dai o răsplata (mâncare de câini) si un BRAVO.Cand nu face corect il lesi in pace.El o sa se obisnuiasca si o sa facă mereu corect o sa se mai intample sa facă si prin casa dar o sa facă mai mult acolo.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Funda?

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

JETROLL nu a educat câinele bine.Nu se tipa la el sau altceva din cea spus ea.Am o carte de drasaj si in 3 zile am invatat câinele sa facă doar într-un loc.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Câinele a invatat usor pe un ton calm, dar daca tipi la el mai mult ingreunezi situatia.
Oricum este alegerea ta.

| DenissaRoxana a răspuns:

Sunt covorase absorbante pentru caini care le pui jos. O duci de cateva ori acolo si o sa invete ca acolo e locul unde trebuie sa faca. Sau mai este o solutoe care miroase a pipi, pui putina pe covoras si catelul o sa simta.

| JETROLL a răspuns:

Salut, eu mi-am educat cainele astfel :
De fiecare data cand il vedeam ca se pregateste sa urineze il luam repede si il asezam pe locul special aranjat (o cutie de pisici). Am repetat acest lucru spunându-i de fiecare data ca acolo este locul lui (desi probabil nu ma intelegea). Dupa un timp, de fiecare data cand il vedeam ca vrea sa urineze ma luam de el si ii spuneam ca nu e voie si pe un ton mai amenintator ii spuneam sa se duca la locul lui. Sper ca te-am ajutat.

| Vlad_Andrei_Ghita_1997 a răspuns:

Asteapta sa creasca si dul de multe ori afara o sa mearga iti zic eu pentru ca am si eu un bishon si asa l-am invatat. Funda?