| wxcosmina a întrebat:

Salut, am si eu un pestisor betta de vreo 5 luni. Am obs acum 1-2 luni ca incep sa i se sfasie aripioarele si i-am luat baktopur. Am continuat tratamentul pana acum cand observ ca s-a decolorat, ca i s-au mancat si mai rau aripioarele, ca s-a umflat si mai are si solzii ridicati. Nu stiu ce sa-i mai fac. I-am mai pus si verde de malachit inainte de inceperea tratamentului cu baktopur ca asa mi s-a recomandat de la animax. I-am scos si pietrele de pe jos ca cica nu-s bune. Tufisul e natural si l-am schimbat de 2 ori pana acum. Help!

1 răspuns:
| Smmo a răspuns:

Buna, nu vreau sa te intristez, dar la mine nu s-a facut bine nici unul. Poate tu si pestisorul tau veti avea mai mult noroc. Sa ai grija la dozaj, sa nu le pui prea multe medicamente. Incearca sa intrebi si aici: http://www.acvariu.ro/forum/recentTopics/list.page